Αρχική » Ενοριακά Νέα

Ανήμερα του Αγίου Δημητρίου έφυγε απο κοντά μας ένας καλός,έντιμος,συνεπής,δραστήριος,σοβαρός,αθόρυβος και αποδοτικός Συνεργάτης.Ο μακαριστός πιά Βασίλειος (Προσκυνητής) Παρθένης ο οποίος υπηρέτησε ως Εκκλησιαστικός Επίτροπος βρίσκεται ενθα ουκ έστι πόνος, λύπη, ου στεναγμός αλλά ζωή ατελεύτητος.Ευχόμεθα ο Θεός με τις πρεσβείαις του Οσιομάρτυρος Αγίου Νικολάου του Νέου  να αναπάυει την ψυχή του και να χαρίζει στους οικείους του την εξ Ύψους παρηγορία.

Οι φωτογραφίες είναι απο το Προσκύνημα μας στους Αγίους Τόπους (2007)και δημοσιεύονται εις Μνημόσυνον αυτού.