Αρχική » Ενοριακά Νέα

Διορίσθηκε με την υπ΄αριθμ.ΣΤ/14/2011 Απόφαση του Μητροπολιτικού Συμβουλίου το Νέο Διοικητικό Συμβούλιο του «Ενοριακού Ταμείου Αλληλεγγύης» για την Φιλανθρωπική περίοδο 2012-2014. Τα νέα Τακτικά Μέλη του αποτελούν οι Κυρίες Ευαγγελία Βασιλειάδη, Κλειώ Τσαβδάρη, Αναστασία Νίκα, Παναγιώτα Κολοκούρα, Ευγενία Κουτουμάνη, Δέσποινα Κραβαρίτη και Παναγιώτα Κόλλια        και τα Αναπληρωματικά  Μέλη του οι Κυρίες Ευανθία Τσομπανίδου, Γεωργία Παρθένη, Αθηνά Καραγκούνη, Σπυριδούλα Μπόγρη και Μαρίνα Ζαχαριά.

Το «Ενοριακό Ταμείο Αλληλεγγύης» λειτουργεί βάση Κανονισμού ο οποίος έχει εγκριθεί από το Μητροπολιτικό Συμβούλιο και έχει αναλάβει το δύσκολο και επίπονο έργο της Φιλανθρωπίας ,της Αλληλεγγύης και της Προσφοράς προς τον πάσχοντα ελάχιστο Αδελφό γι’ αυτό από τις Κυρίες που αναλαμβάνουν να διακονήσουν απαιτείται ικανό απόθεμα αγάπης και καλής διάθεσης για την εξυπηρέτηση της Ενοριακής Διακονίας.

Ευχόμαστε στα Νέα μέλη καλή δύναμη στα καθήκοντα τους και στα απερχόμενα μέλη τις Κυρίες Ελένη Σβετζούρη,Ανδρομάχη Χατζηλία,Χρύσα Δεγγίνη και Αναστασία Στεργίου απευθύνουμε θερμές ευχαριστίες για τον κόπο και τις θυσίες που έκαναν μαζί με τις υπόλοιπες Κυρίες για την προαγωγή του Φιλανθρωπικού Έργου της Ενορίας μας.